Gaśnica proszkowa 2 kg ABC, GP-2X ABC/M
Na stanie
Gaśnice proszkowe to podstawowe zabezpieczenia przeciwpożarowe. Za ich pomocą możliwe jest zwalczanie pożarów ciał stałych, cieczy oraz gazów.
Dostawa
Darmowa wysyłka od 300 zł
1 dzień roboczy
Cena brutto: 93,48 zł
Informacje
Gaśnica samochodowa – obowiązkowe wyposażenie auta
Gaśnica samochodowa stanowi obowiązkowy element wyposażenia auta zgodnie z polskimi przepisami o ruchu drogowym. Każdy kierowca musi posiadać w pojeździe gaśnicę zawierającą co najmniej 1 kg środka gaśniczego. Dzięki temu w razie zagrożenia można szybko zareagować i ograniczyć rozwój pożaru.
Obecność gaśnicy w samochodzie znacząco zwiększa bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Co więcej, pozwala ograniczyć straty materialne, ponieważ umożliwia szybkie ugaszenie ognia jeszcze na jego wczesnym etapie.
W praktyce wielu kierowców wybiera jednak gaśnice samochodowe 2 kg. Dzięki większej ilości środka gaśniczego działają one dłużej, dlatego zwiększają skuteczność gaszenia. Warto również pamiętać, że każda gaśnica powinna posiadać aktualną datę legalizacji.
⚠️ Nowe przepisy 2026: brak gaśnicy w aucie
Od 29 stycznia 2026 roku brak obowiązkowej gaśnicy w samochodzie może skutkować mandatem co najmniej 1000 zł. Dlatego warto mieć sprawną gaśnicę z ważną legalizacją – nie tylko unikniesz kary, ale przede wszystkim zwiększysz bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.
Gaśnica proszkowa 2 kg ABC/M pozwala szybko reagować na początkowe pożary. Najlepiej sprawdza się wtedy, gdy ogień dopiero się pojawia i nie zdążył się jeszcze rozprzestrzenić. Dzięki temu można ograniczyć rozwój pożaru do czasu przyjazdu służb ratunkowych.
Gaśnica nie służy do walki z dużymi i intensywnymi pożarami. Jednak w sytuacji awaryjnej pomaga opanować ogień i zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Dlatego warto przechowywać ją w łatwo dostępnym miejscu w samochodzie oraz wiedzieć, jak prawidłowo jej użyć.
Kluczowe cechy Gaśnicy proszkowej 2 kg ABC:
- skuteczność gaszenia
- łatwość obsługi
- ekonomiczna
- możliwość czasowego przerwania gaszenia
- zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia
- stalowa, pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
- możliwość napełnienia
- zbiornik gaśnicy nie podlega kontrolnym badaniom UDT
Gaśnica do samochodu ma zastosowanie podczas:
- gaszenia pożaru w silniku lub innych częściach samochodu, które mogą się zapalić. Pożary silnika powodowane są najczęściej wyciekiem paliwa, przegrzaniem lub uszkodzeniem elementów mechanicznych.
- gaszenia pożaru wewnątrz kabiny pojazdu, na przykład pożaru wywołanego zwarciami elektrycznymi, przeciekiem płynów palnych lub innych źródeł zapłonu.
- stworzenia chmurki gazu gaśniczego, która pomaga w ewakuacji z pożaru. Chmurka ta może zapewnić ochronę przed dymem i ogniem podczas opuszczania pojazdu.
- gaszenia pożarów w otoczeniu samochodu jak pożary traw, krzaków lub innych pojazdów.
- udzielania pomocy innym kierowcom lub osobom w sytuacjach awaryjnych, gdzie pożar może stanowić zagrożenie dla życia.
Normy i certyfikaty
Gaśnica proszkowa 2 kg ABC z wieszakiem spełnia wymagania rynku krajowego oraz unijnego. Producent wytwarza ją w oparciu o certyfikowany system zarządzania jakością ISO 9001. Produkt spełnia również wymagania normy EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE. Dzięki temu zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niezawodność działania.
Parametry
Gaśnica proszkowa 2kg ABC/M |
|
| Skuteczność gaszenia | 13A, 89B, C |
| Masa środka gaśniczego | 2 kg |
| Czynnik roboczy | N2 |
| Czas działania | min. 9 s |
| Ciśnienie próbne | 27 bar |
| Ciśnienie robocze | 12 bar |
| Zakres temperatur stosowania | -30 °C / +60 °C |
| Masa całkowita | ~3,4 kg |
| Maks. napięcie gaszonego urządzenia | 1000 V |
| Całkowita wysokość | 345 mm |
| Całkowita długość | 110 mm |
| Zawór | mosiężny z manometrem |
Gaśnica proszkowa ABC do gaszenia pożarów:

materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny)

cieczy i materiałów topiących się (np. benzyny, farb)

gazów palnych
Szczegóły
| Waga | 3,4 kg |
|---|---|
| Wymiary | 110 × 110 × 345 mm |
| Środek gaśniczy | proszek ABC |
| Masa środka gaśniczego | 2 kg |
GPSR
FAQ
Zapraszamy do wysyłania zapytań na sprzedaz@promot.pl lub kontakt telefoniczny 725 350 750. Można również zadzwonić chętnie pomożemy dobrać odpowiedni produkt. Jako producent posiadamy każdy element z lampy więc jest możliwość dokupienia uszkodzonego lub zniszczonego podzespołu.