Gaśnica proszkowa 12 kg GP-12X ABC
Na stanie
Zaprojektowana dla zabezpieczania pomieszczeń, w których składowane są materiały łatwopalne jak farby, lakiery i ciecze łatwopalne.
Dostawa
Darmowa wysyłka od 300 zł
1 dzień roboczy
Cena brutto: 393,60 zł
Informacje
Gaśnice proszkowe są najpopularniejszym typem gaśnic używanych do pożarów z grup A, B, C lub B, C w zależności od rodzaju użytego proszku. Środkiem gaśniczym jest proszek wyrzucany za pomocą sprężonego gazu. Zaletą gaśnic proszkowych jest możliwość gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem. Stosowane są do zabezpieczania: obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych i magazynowych, transportu samochodowego, kolejowego i wodnego.
⚠️Uwaga
Gaśnicą proszkową nie należy gasić urządzeń mechanicznych w ruchu, ponieważ mogą spowodować ich zatarcie. Użycie gaśnicy proszkowej do gaszenia olejów i tłuszczów może być niebezpieczne.
Jest szczególnie wskazana do zabezpieczania magazynów:
- gazów palnych,
- farb,
- lakierów i innych cieczy łatwopalnych
- hal przemysłowych
- zakładów energetycznych i chemicznych
Sprawdza się także w podziemnych wyrobiskach górniczych.
Zalety:
- skuteczność gaszenia
- łatwość obsługi
- możliwość czasowego przerwania gaszenia
- długi, gumowy wąż (5m) zakończony prądownicą
- zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia
- stalowa, pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
- możliwość napełnienia
Gaśnica proszkowa 12kg ABC produkowana zgodnie z przepisami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001.
Spełnia wymagania normy EN oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE.
Gaśnica proszkowa GP-12X ABC |
|
| Skuteczność gaszenia | 55A, 233B, C |
| Masa środka gaśniczego | 12 kg |
| Czynnik roboczy | N2 |
| Czas działania | min. 15 s |
| Ciśnienie próbne | 27 bar |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Zakres temperatur stosowania | -30 °C / +60 °C |
| Masa całkowita | ~19 kg |
| Maks. napięcie gaszonego urządzenia | 1000 V |
| Całkowita wysokość | 658 mm |
| Całkowita długość | 185 mm |
Do gaszenia pożarów:

materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny)

cieczy i materiałów topiących się (np. benzyny, farb)

gazów palnych
Szczegóły
| Waga | 19 kg |
|---|---|
| Wymiary | 185 × 185 × 658 mm |
| Środek gaśniczy | proszek ABC |
GPSR
FAQ
Zapraszamy do wysyłania zapytań na sprzedaz@promot.pl lub kontakt telefoniczny 725 350 750. Można również zadzwonić chętnie pomożemy dobrać odpowiedni produkt. Jako producent posiadamy każdy element z lampy więc jest możliwość dokupienia uszkodzonego lub zniszczonego podzespołu.