Gaśnica proszkowa 12 kg ABC energetyczna do 245 kV
Produkt dostępny na zamówienie
Gaśnica proszkowa 12 kg ABC zaprojektowana jest dla zabezpieczania pomieszczeń, w których składowane są materiały łatwopalne jak farby, lakiery i ciecze łatwopalne.
Dostawa
Darmowa wysyłka od 300 zł
3 dni robocze
Cena brutto: 397,29 zł
Produkt dostępny na zamówienie
Informacje
Gaśnice proszkowe są najpopularniejszym typem gaśnic używanych do pożarów z grup A, B, C lub B, C w zależności od rodzaju użytego proszku. Środkiem gaśniczym jest proszek wyrzucany za pomocą sprężonego gazu.
Zaletą gaśnic proszkowych w wersji E jest możliwość gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem do 245000 V .
Zastosowanie w:
- obiektach użyteczności publicznej,
- halach przemysłowych i magazynowych,
- transporcie samochodowym,
- transporcie kolejowym i wodnym.
⚠️Uwaga
Niewskazane jest gaszenie urządzeń mechanicznych w ruchu, ponieważ mogą spowodować ich zatarcie. Gaśnicami proszkowymi nie wolno gasić pożarów olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych.
Wysokonapięciowe zastosowania
Urządzenie zostało przystosowane do pracy w miejscach, gdzie występują instalacje o bardzo wysokim napięciu. Dzięki temu sprawdza się nie tylko w standardowych zastosowaniach, ale również w:
- rozdzielniach wysokiego napięcia
- zakładach energetycznych
- stacjach transformatorowych
- przemyśle ciężkim i produkcyjnym
Kluczowe cechy Gaśnicy proszkowej 12kg ABC:
- skuteczność gaszenia
- łatwość obsługi
- możliwość czasowego przerwania gaszenia
- długi, gumowy wąż (5m) zakończony prądownicą
- zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia
- stalowa, pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
- możliwość napełnienia
Gaśnica proszkowa 12kg ABC produkowana zgodnie z przepisami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001.
Spełnia wymagania normy EN oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE.
Parametry
Gaśnica proszkowa GP-12X ABC/E |
|
| Skuteczność gaszenia | 55A, 233B, C |
| Masa środka gaśniczego | 12 kg |
| Czynnik roboczy | N2 |
| Czas działania | min. 15 s |
| Ciśnienie próbne | 27 bar |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Zakres temperatur stosowania | -30 °C / +60 °C |
| Masa całkowita | ~19 kg |
| Maks. napięcie gaszonego urządzenia | 245000 V |
| Całkowita wysokość | 658 mm |
| Całkowita długość | 185 mm |
Do gaszenia pożarów:

materiałów stałych (np. drewna, papieru, tkaniny)

cieczy i materiałów topiących się (np. benzyny, farb)

gazów palnych

urządzeń elektrycznych do 245 000 V
Rodzaje gaśnic
</div
Szczegóły
| Waga | 19 kg |
|---|---|
| Wymiary | 185 × 185 × 658 mm |
| Środek gaśniczy | proszek ABC |
GPSR
FAQ
Zapraszamy do wysyłania zapytań na sprzedaz@promot.pl lub kontakt telefoniczny 725 350 750. Można również zadzwonić chętnie pomożemy dobrać odpowiedni produkt. Jako producent posiadamy każdy element z lampy więc jest możliwość dokupienia uszkodzonego lub zniszczonego podzespołu.